Який бетонний завод (БЗУ) вибрати? На що звернути увагу?

При виборі оптимального для Вас бетонного заводу (бетонозмішувальної установки, БЗУ) в першу чергу необхідно визначитися з обсягами виробництва бетонної суміші з розрахунку на одну годину або робочу зміну, і для цього необхідно дати оцінку кількості споживання готового бетону. Продуктивність бетонозмішувальної установки вимірюється в кубічних метрах готової суміші бетону за одну годину її роботи. Також слід проаналізувати розмір майданчика, відведеного для розміщення обладнання. При цьому слід врахувати, що бетонозмішувальні установки зі скіповою подачею інертних матеріалів (серія «Граніт») зазвичай займають меншу площу, ніж з конвеєрною подачею (серія «Базальт»).

Вибір бетонозмішувача повинен визначатися за основним критерієм - які переважні бетонні суміші і будівельні розчини передбачається виготовляти на даній БЗУ (більш детальну інформацію про вибір бетонозмішувача Ви можете знайти у вкладці «Питання-відповідь»).

Подача інертних матеріалів у змішувач: скіп або конвеєр.
Серед достоїнств скіпового підйомника - економія виробничих площ, менша матеріаломісткість конструкції, а, отже, ціна БЗУ, а також прямий вплив на підвищення загальної продуктивності бетонозмішувальної установки.
Економія виробничої площі при зведенні бетонного заводу досягається завдяки тому, що кут підйому скіпового підйомника - до 60°, а конвеєра 18° (гладка стрічка) і 30° (шевронна стрічка).
Бетонні заводи зі скіповим підйомником можуть мати більш високу продуктивність, ніж БЗУ з конвеєрною подачею інертних матеріалів у змішувач. Це пояснюється тим, що заповнений скіп піднімається до змішувального відділення досить швидко (за 18-21 секунду) і швидко розвантажується в бетонозмішувач (6-8 секунд), як тільки зі змішувача вивантажується попередній заміс бетонної суміші. Тривалість циклу 60 ... 65 секунд. Сучасні скіпові підйомники практично не мають недоліків.
Думка про ненадійність скіпових підйомників сходить до минулого часу, коли не було якісних і надійних приводів із вбудованим гальмом і механізмів контролю рівномірності намотування і натягу троса. Невірна і думка про те, що для скіпового підйомника необхідний глибокий приямок - тут все залежить від професіоналізму проектувальника-конструктора БЗУ.
Для прикладу, всі швидкомонтовані БЗУ виробництва "БЕТОНМАШ" продуктивністю до 100 м.куб/ год. є бесфундаментними і не вимагають спеціальних приямків і поглиблень.

Конвеєрна подача інертних матеріалів в БЗУ
Перевагою конвеєрної подачі є те, що конвеєр більш звичний для фахівців, які отримали кваліфікацію і працювали в радянський період. Поширена думка про те, що конвеєр надійніше скіпового підйомника за рахунок відсутності тросової лебідки і можливих перекосів скіпа при підйомі з заклинюванням ковзанок.

Недоліки конвеєрів:

  • При застосуванні конвеєрної подачі може знижуватися продуктивність БЗУ.
  • Це пояснюється тим, що подача матеріалів конвеєром вимагає часу залежно від довжини конвеєра і швидкості руху стрічки. Наприклад, на "старих" БЗУ без комп'ютеризованої АСК (автоматична система керування) при довжині конвеєрної стрічки 20 метрів (без заглиблення) і швидкості 1,4 м/с змішувач заповнюється матеріалами за 35-40 секунд. При виробництві товарного бетону тривалість циклу становить близько 75 секунд. Таким чином, застосування конвеєрної подачі може знижувати продуктивність БЗУ приблизно на 20-25%.
  • При конвеєрній подачі нераціонально використовуються виробничі площі.
  • Наприклад, при підйомі суміші на висоту 6 метрів і максимальному куті нахилу конвеєра 18 градусів (з гладкою стрічкою) довжина конвеєра становить майже 20 метрів (для порівняння - скіповий підйомник займає всього 5 метрів).
  • Вага конвеєра (а, значить, і ціна) значно перевищує вагу скіпа. В середньому, конвеєр, застосовуваний для подачі інертних матеріалів в БЗУ, важить не менше 4,5 т без урахування ваги майданчиків для обслуговування (для порівняння - маса скіпового підйомника - близько 2 т).

Вибір бункерів інертних матеріалів залежить від способу їх завантаження (на 90% це подача фронтальним навантажувачем з похилого пандуса), обсягу (запас щебеню і пісків по «класиці» не повинен бути менше, ніж на 1,5 години роботу БЗУ) і кількості фракцій заповнювачів (більшість це 3-4 фракції: пісок і 2-3 фракції щебеню). З метою зниження висоти завантаження інертних в бункера, а, отже, зниженням або повною відмовою від завантажувального пандуса, можливо заглиблення бункерів, але це тільки при відсутності близьких грунтових вод.

Необхідність кількості і обсягу силосів цементу споживач повинен визначати, виходячи з віддаленості постачальника цементного заводу, наявності і вантажопідйомності цементовоза (або при наявності ж /д лінії - подача в вагонах-хоперах). За статистикою, оптимальним є наявність 2-х силосів ємністю близько 50 т, а в разі віддаленості від виробника цементу - наявність додаткового прирейкового складу ємністю 300-500 т на невеликій відстані від БЗУ.

Всесезонне кліматичне виконання в середньому на 15-20% підвищуює первісну вартість БЗУ, проте досвід експлуатації показує, що найближча зима змушує власників спішно проводити утеплення.

Потрібна додаткова інформація?

Ми відповімо Вам протягом 45 хвилин
в робочий час