Установка для виробництва сухих будівельних сумішей (далі установка) продуктивністю до 10 т/год призначена для приготування сухих будівельних сумішей на основі цементних і гіпсових в'язких із застосуванням різних мінеральних добавок, що стабілізують якість й надають суміші особливих властивостей.
Експлуатація установки відбувається в закритому приміщенні при температурі повітря від +5°С до +40 °С.
Установки для виробництва сухих будівельних сумішей розробляються в індивідуальному варіанті під наявне в Замовника приміщення. Для цього на місце майбутнього монтажу спочатку відряджається конструктор, який робить усі необхідні виміри й разом із Замовником підготовлює технічне завдання на проектування. Далі в 20÷30 денний строк завод розробляє ескізний проект, узгоджує його із Замовником і після цього направляє техніко-комерційну пропозицію на постачання установки, яке служить підставою для підготовки контракту. Після підписання контракту сторонами Замовник здійснює авансовий платіж у розмірі 40-50% від загальної вартості устаткування. Середній строк виготовлення цього устаткування становить 120 ÷ 150 днів з урахуванням розробки робочого проекту.
Будова й робота установки
Технологія приготування продукції на установці головним чином залежить від ретельної підготовки сухого, фракціонованого піску різного розміру. Тому основною частиною процесу виробництва сухих будівельних сумішей є робота з піском. Робота установки починається із завантаження сирого (вологого) піску в приймальний бункер грейферним краном або фронтальним навантажувачем. Початкова вологість піску не повинна перевищувати 4%. Для поліпшення витікання піску на стінці бункера встановлений вібратор. Регулювання товщини шару піску на стрічці живильника здійснюється заслінкою, встановленою в нижній частині бункера. Сирий пісок за допомогою живильника подається в елеватор №1, який доставляє його у вібросито первинного очищення. За допомогою вібросита відбувається первинна обробка сирого піску, протягом якої відсівається велике сміття фракцією більше 10 мм. Потім пісок попадає в сушильний барабан, у якому й відбувається його сушіння. Сушильний барабан являє собою обертовий циліндр із лопатями, розташованими по всій внутрішній поверхні, й газовим пальником, що працює на природному газі, що й має необхідну контрольну апаратуру. У сушильному барабані пісок сушиться до вологості 0,2-0,4%. Сушильний барабан працює за принципом протитечії – на зустріч матеріалу рухається потік гарячого повітря. Пройшовши сушильний барабан, гарячий пісок попадає за допомогою елеватора №2 у бункер сухого піску, де він остигає й зберігатися, поки не знадобиться. Далі остиглий пісок за допомогою живильника стрічкового й елеватора №3 попадає на 4-х фракційне вібросито. З вібросита фракція піску розміром більше 3-х мм спрямовується в бункер відходів. Дрібна й середня фракція самопливом, а велика за допомогою шнека, надходять в 3-х відсічні видаткові бункери, де й зберігаються до використання. Керування механізмами проводиться операторами з місцевих пультів керування. Ділянка завантаження сирого піску (вібратор приймального бункера й живильник подачі піску) управляється з місцевого пульта №1. Ділянка сушіння піску управляється з місцевого пульту №2 і містить у собі керування сушильним барабаном, димососом, елеваторами №1 і №2 і газовим пальником сушильного барабану. Від місцевого пульту №3 управляється устаткування ділянки подачі сухого піску у видаткові бункери, а саме: елеватор №3, вібросито, шнек подачі великої фракції піску в крайній відсік видаткових бункерів.
Контроль якості сушіння піску здійснюється лаборантом методом відбору проб на виході із сушильного барабана. Лаборант робить також вхідний контроль якості матеріалів, що надходять (на відповідність діючим Держстандартам і іншим вимогам, що висуваються до матеріалів, використовуваних для приготування сухих сумішей) і дає висновок про їхню придатність.
В'язкі матеріали – цемент, гіпс, вапно завантажуються в силоси склада в'язких цементовозами або іншим пневмотранспортом, де зберігаються до використання. Ця установка містить у собі тільки один видатковий бункер цементу, але може бути доукомплектована у міру розвитку виробництва.
Крім того, у комплект поставки установки входять 3-х відсічні бункери мінеральних добавок (порошків) загальною місткістю 10 м3. Завантаження добавок у бункери здійснюється за допомогою крана з «біг-бегів» або іншої великогабаритної тари. Під кожним відсіком встановлені відсічні шибери та шнекові живильники.
Дозування компонентів сухої суміші проводиться за допомогою багатофракційного вагового дозатора циклічної дії. Пісок потрібних фракцій, мінеральні порошки й інші компоненти 6-ма шнеками послідовно подаються до багатофракційного дозатора. Процес вмикання шнеків і вимикання після набору потрібних доз автоматизований і задається оператором з головного пульту керування. Так само в змішувач завантажується цемент, який зі склада цементу шнеком транспортується в дозатор цементу, а потім вивантажується безпосередньо у змішувач.
Час перемішування встановлюється заздалегідь оператором на головному пульті керування й відповідає даній марці сухої суміші.
Змішувач має два розвантажувальних затвори. По закінченню процесу перемішування готова суміш через один із затворів вивантажується в проміжні бункери. Під одним з бункерів встановлений фасувальний агрегат, під другий під'їжджає візок для фасування до «біг-бегів» або пластикові цебра. Дозвіл на відкриття того чи іншого затвору дається робітником-фасувальником залежно від того, куди потрібно подати суміш. Фасувальний агрегат дозволяє фасувати суміш у паперові або поліетиленові клапанні мішки об`ємом 50, 25 або 10 кілограм.
Силоси й бункери установки мають верхні й нижні покажчики рівня, сигнал від яких надходить на відповідні пульти керування.
Опис основних вузлів установки
Установка бункера СБ-240-V.01.00.000

Установка приймального бункера призначена для приймання сирого (вологого) піску.
Технічна характеристика:
Об`єм по завантаженню сирим піском – 8 м
Розмір приймального вікна – 2600x3200 мм
Висота із завантажувальної сторони – 1300 мм.
Маса (з огородженням приямків) – 5636 кг
Установка елеватора вологого піску СБ-240-V.02.00.000

Установка елеватора вологого піску служить для передачі матеріалу від стрічкового живильника на вібросито первинного очищення вологого піску для видалення великого сміття (понад 10 мм).
Технічна характеристика:
Продуктивність елеватора – 20 т/год
Об`єм ковша – 2 л
Крок ковшів – 790 мм
Висота підйому (по осях барабанів) – 6150 мм
Швидкість руху стрічки – 1,75 м/с
Тип мотор-редуктора (Чехія) - МТС 52АD1780/5,5кw/4р
Вібросито очищення вологого піску:
Продуктивність – 10 т/год
Розмір гнізда сита – 10 мм
Потужність вібратора – 1,1 кВт
Розмір і висота майданчика обслуговування – 3300 x2300 x3900 мм
Маса вузла – 3830 кг
Установка сушильного барабана СБ-240.10.00.000-01
Установка сушильного барабана призначена для сушіння піску до вологості 0,2 ÷ 0,4%.
Технічна характеристика:
Продуктивність – 7..10 т/год
Початкова/кінцева вологість піску – 4% / 0,2%
Кут нахилу барабана – 3 гради
Розмір від завантажувального до вихідного патрубка – 7435 мм
Тип електродвигуна приводу обертання барабана – 4AM160S4В3
Потужність електродвигуна – 15 кВт
Частота обертання барабана – 5 хв-1
Тип газового пальника – начіпний, блоковий, із примусовою подачею повітря з автоматичним керуванням, з регульованим коефіцієнтом надлишку повітря, без попереднього зсуву горючої суміші, двоступінчаста ГБГ – 034
ТУ РБ 00238473.017-97 (ВАТ «Брестсельмаш» РБ)
Номінальна теплова потужність – 0,34 МВт
Номінальний тиск газу перед затворним органом – 4±1 КПа
Споживана електрична потужність пальника – 0,6 КВт
Габаритні розміри сушильного барабана:
довжина – 11000мм
ширина – 2810мм
висота ( без фундаментів) – 2410 мм
Маса вузла – 8410 кг
Установка елеватора сухого піску СБ-240-V.03.00.000

Установка елеватора сухого піску призначена для передачі матеріалу від сушильного барабана в бункер-накопичувач сухого піску.
Технічна характеристика:
Продуктивність елеватора – 20 т/год
Об`єм ковша – 2л
Крок ковшів – 820 мм
Висота підйому (по осях барабанів) – 6840 мм
Швидкість руху стрічки – 1,75 м/с
Тип мотор-редуктора (Чехія) - МТС 52АD1780/5,5кw/4р
Частота обертання вихідного вала – 87 хв
Розмір і висота майданчика обслуговування - 2350 x1350 x5050 мм
Маса вузла – 1990 кг
Бункер сухого піску СБ-240-V.04.00.000

Бункер сухого піску являє собою суцільнозварну циліндричну ємність об`ємом 14 м, у який відбувається вивантаження сухого піску із сушильного барабана, де він остигає й зберігатися, поки не буде потрібний.
Технічна характеристика:
Об`єм бункера – 14 м
Стрічковий транспортер:
Ширина стрічки – 650 мм
Тип мотор-редуктора – МТС 52AG1780/4 kw/6р
Швидкість стрічки транспортера V=0,18 м/сек
Розміри й висота майданчика (дах бункера) - Ǿ3000x4685 мм
Маса вузла – 3500 кг
Елеватор вібросита СБ-240-V.05.00.000 і вібросито СБ-240.12.00.000

Установка вібросита складається з рами, на яку встановлено триярусне 4-х фракційне вібросито, за допомогою якого проводиться розсів сухого піску, елеватора №3 і майданчика обслуговування приводу елеватора.
Технічна характеристика:
Продуктивність елеватора – 20 т/год
Об`єм ковша – 2 л
Крок ковшів – 820 мм
Висота підйому (по осях барабанів) – 6840 мм
Швидкість руху стрічки – 1,75 м/с
Тип мотор-редуктора (Чехія) - МТС 52АD1780/5,5кw/4р
Вібросито:
Продуктивність – 10 т/ч
Крупність вихідного матеріалу – 0…10 мм
Число одержуваних фракцій – 4 шт
Границі поділу: I – до 0,8 мм; II – до1,4 мм; III – до 3,2 мм; IV – понад 3,2 мм.
Маса вузла – 6060 кг
Видаткові бункери піску СБ-240-V.06.00.00

Блок бункерів піску призначений для приймання й зберігання трьох фракцій піску.
Технічна характеристика:
Кількість відсіків - 3шт
Місткість бункерів - 30 м
Продуктивність 3-х гвинтових живильників – 20 т/год
Тип мотор-редуктора - ASA56S114ML4 (Австрія)
Потужність – 5,5 кВт
Гвинтовий живильник подачі великої фракції:
Продуктивність – 20 т/год
Тип мотор-редуктора – ASA56S114ML4 (Австрія)
Потужність – 5,5 кВт
Маса вузла – 4070кг
Бункери мінеральних порошків СБ-240-V.07.00.000

Бункери мінеральних порошків призначені для приймання (завантаження краном з «біг-бегів»), зберігання й подачі в багатофракційний дозатор 3-х видів мінеральних добавок, необхідних для приготування відповідних рецептур сухих сумішей.
Технічна характеристика:
Кількість і об`єм відсіків - 3x3,35 м
Висота завантаження – 2865 мм
Продуктивність шнекових живильників – 15 т/год
Тип мотор-редуктора – ASA56S114ML4 (Австрія)
Потужність – 5,5 кВт
Маса – 4471 кг
Дозатор багатофракційний СБ-240-V.08.00.000 (дозатор ваговий дискретної дії СБ-241Б.02.00.000-07)
Багатофракційний дозатор являє собою бункер, що опирається на тензометричні датчики, встановлені на опорній рамі.
Технічна характеристика:
Об`єм бункеру – 4 м
Межі зважування – 270…2500 кг
Кількість тензодатчиків – 4 шт
Маса – 2100 кг
Елеватор подачі в змішувач СБ-240-V.09.00.000

Елеватор подачі в змішувач служить для передачі матеріалу від дозатора багатофракційного в змішувач.
Технічна характеристика:
Продуктивність елеватора – 40 т/год
Об`єм ковша – 2 л
Крок ковшів – 405 мм
Висота підйому ( по осях барабанів) – 7160 мм
Швидкість руху стрічки – 1,75 м/с
Тип мотор-редуктора - МТС52АD1780/5,5 кw/4р (Чехія)
Маса вузла – 1782 кг
Склад цементу СБ-240-V.10.00.000

Склад цементу являє собою силос об`ємом 28т, встановлений на опорах.
Технічна характеристика:
Місткість складу – 28 т
Витрата стисненого повітря – 1 м /хв
Шнековий живильник:
Продуктивність – 20 т/год
Тип мотор-редуктора – ASA 76S161M4 (Австрія)
Потужність – 11 кВт
Маса вузла – 3455 кг
Дозатор цементу СБ-241А.01.41.000В
Дозатор цементу призначений для автоматичного вагового дискретного дозування цементу відповідно до заданої рецептури сухої суміші.
Технічна характеристика:
Максимальний об`єм вантажоприймального бункера – 650 кг
Межі зважування цементу – 90…550кг
Кількість тензодатчиків – 3шт
Маса – 210 кг
Блок очищення газів СБ-240-V.11.00.000

Блок очищення газів служить для примусового видалення продуктів горіння й газів, що утворюються при роботі сушильного барабану.
Технічна характеристика:
Кількість і діаметр циклонів – 2 шт / Ǿ1000 мм
Потужність електродвигуна димососа – 11кВт
Маса вузла – 4395 кг
Блок змішувальний СБ-240-V.12.00.000

Блок змішувальний використовується для перемішування компонентів, видачі й розфасовки готової сухої суміші.
Технічна характеристика:
Тип змішувача – планетарно-роторний СБ-242-8М-03
Об`єм по завантаженню – 1500 л (1,5 м)
Частота обертання ротора – 10,6 хв
Частота обертання 2-х планетарних роторів – 38,8 хв
Встановлена потужність електродвигунів – 2х18,5 кВт
Кількість вивантажувальних затворів – 2 штуки під кутом 180 град.
Тип пневмоциліндрів – 40М2L200AO 500 “Camozzi”
Робочий тиск повітря в пневмосистемі – 0,6 МПа
Тип і кількість фасувальних дозаторів – ДЦ-50/1 шт
Продуктивність дозатора – 8…12 т/год
(завантаження в клапанні мішки)
Межі дозування – 10…50 кг
точність дозування – ±1%
Встановлена потужність – 2,2 кВт
Керування – з автономного пульта
Маса вузла - 8280 кг
Блок керування СБ-240-V.13.00.000
Блок керування призначений для розміщення електроустаткування й системи керування ділянки автоматичного дозування й приготування сухих сумішей, а також для устаткування робочого місця оператора автоматичної системи керування АСК.
Технічна характеристика:
Габаритні розміри:
довжина – 3200мм
ширина – 2700мм
висота – 2800мм
Маса – 2750 кг
Електроустаткування СБ-240-V.14.00.000
Електроустаткування установки складається з 3-х місцевих пультів керування, розташованих поблизу керованих через них об'єктів, автоматичної системи керування (АСК), що розташована в блоці керування і включає в себе подачу, дозування, подачу в змішувач і приготування готової сухої будівельної суміші, шаф силової електроапаратури й електроапаратури керування.
Пневмоустаткування СБ-240-V.15.00.000
Елементи пневмоустаткування змонтовані на вузлах і блоках установки. Пневмоустаткування призначене для забезпечення роботи механізмів установки з тиском повітря в пневмосистемі не менш 0,6 мПа й номінальною витратою повітря до 2м/хв (компресор і ресивер з об’ємом близько 5м у комплект поставки не входять).
До складу пневмоустаткування входять:
- чотири шафи пневмоустаткування (виробник фірма “Camozzi”, Італія), у яких встановлені пневморозподільники, що керують роботою пневмоциліндрів, пневмоприводів, пневмовібраторів. Пневмошафи також обладнані фільтрами-регуляторами, маслорозпилювачами, дроселями, клапаном безпеки й манометрами.
- установка з 3-х ресиверів, на якій змонтовані зворотний клапан, запірні вентилі й ін.
- підведення стисненого повітря до виконавчих механізмів здійснюється за допомогою сталевих труб і гумовотканинних рукавів.
Керування пневморозподільнками здійснюється за командою з пульта керування.